• Parametry

Hodowanie koni, podobnie jak innego typu hodowle, wymaga zapewnienia zwierzętom doskonałych warunków bytowych. W tym celu niezbędne będzie zainwestowanie w odpowiednie akcesoria, które zagwarantują wysoki komfort życia tym wspaniałym zwierzętom oraz znacznie ułatwią i usprawnią obsługę stajni. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt? W sklepie hodowlanym Rolnet kupią Państwo wszystko, co jest potrzebne w hodowli koni w Polsce. Posiadamy szeroki asortyment produktów w bardzo dobrych cenach. Nasza oferta zawiera wyłącznie wysokiej jakości akcesoria wyróżniające się funkcjonalnością i trwałością. Zachęcamy do zapoznania się opisami oferowanych artykułów do hodowli koni.

Chów i hodowla koni – niezbędny sprzęt do karmienia i pojenia

Hodowla koni to bardzo wymagająca praca, której najważniejszym elementem jest żywienie zwierząt oraz regularne sprzątanie boksów. Chodzi o to, aby konie miały zapewnione jak najlepsze warunki. Dzięki temu utrzymają prawidłowy stan zdrowia i doskonałe samopoczucie. W każdym boksie muszą się znaleźć elementy umożliwiające koniom wygodne pobieranie pokarmu. W dawnych stajniach najczęściej stosowane były murowane żłoby, obecnie wykorzystuje się karmidła dla koni, a także koryta i wiadra. Wykonane są one z bardzo wytrzymałych tworzyw sztucznych lub blachy ocynkowanej. Dostępne są modele proste oraz narożne. Wybrane karmidła można zawiesić na ogrodzeniu. W boksie powinna znaleźć się siatka na siano oraz lizawka solna. Niezbędnym elementem wyposażenia jest odpowiednie poidło, by koń miał stały dostęp do czystej i świeżej wody. Przyda się także poidło pastwiskowe. Sklep zootechniczny Rolnet wspiera chów koni w Polsce, dlatego oferujemy najwyższej jakości artykuły.

Artykuły do hodowli koni wspierające zdrowie

Na wyposażeniu hodowli koni powinny znaleźć się przedmioty służące do pielęgnacji sierści. Jednym z niezbędnych elementów jest odpowiednie zgrzebło, czyli metalowa, gumowa lub plastikowa szczotka, która świetnie sprawdza się do usuwania wszelkich zabrudzeń z okrywy włosowej konia. Dodatkowo zabieg pielęgnacyjny z użyciem zgrzebła pobudza krążenie krwi i relaksuje zwierzę. Bardzo przydatna jest także szczotka z nylonowym włosiem, które szybko i delikatnie usuwa martwe włosy. W każdym boksie należy zamontować czochradło dla konia, czyli urządzenie umożliwiające zwierzęciu samodzielne pozbycie się uciążliwego swędzenia skóry.

W Rolnet mamy także środki i akcesoria do pielęgnacji kopyt oraz kohezyjne bandaże elastyczne. W naszej ofercie znajdą Państwo również dodatki żywieniowe do diety zwierzęcia, w tym oleje dla koni stanowiące źródło prozdrowotnych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6. Mamy także skuteczne preparaty zwalczające biegunkę i inne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego oraz zapobiegające chorobom układu oddechowego. Pielęgnacja konia za pomocą dostępnych w naszym sklepie akcesoriów sprawi, że zwierzę będzie zawsze nieskazitelnie piękne, a jego skóra zdrowa i bez podrażnień. Podając mu suplementy diety, wspierają Państwo jego zdrowie i kondycję.

Co jeszcze może się przydać do hodowania koni?

Jeśli prowadzą Państwo chów i hodowlę koni, to doskonale Państwo wiedzę, że są to bardzo aktywne zwierzęta, które do pełni szczęścia i zdrowia potrzebują odpowiedniej dawki ruchu. Brak aktywności i nuda mogą prowadzić do niewłaściwych zachowań i pogorszenia kondycji fizycznej. Znudzony koń często szuka zaczepki z innymi osobnikami w stadzie. Idealnym sposobem na zapewnienie zwierzętom w stajni rozrywki są zabawki dla konia. Doskonale sprawdzają się takie artykuły do hodowli koni jak piłki w intensywnych kolorach, które pobudzają ciekawość zwierzęcia. W Rolnet posiadamy piłki z uchwytem oraz piłki z otworami, przez które można włożyć siano. Każdy boks musi mieć odpowiednie podłoże. W tym celu przyda się ściółka dla koni, która stanowi skuteczną barierę izolującą kopyta konia od twardego i zimnego podłoża stajni, umożliwia utrzymanie idealnej czystości w przestrzeni życiowej konia oraz zapewnia mu komfortowe warunki do leżenia. Oprócz akcesoriów dla konia, mamy w naszej ofercie także sprzęt jeździecki. U nas kupią Państwo wysokiej jakości kaski wykonane z bardzo wytrzymałych i lekkich materiałów – wszystko, co potrzebne do hodowania koni. Dostępne są kaski w bardzo wielu rozmiarach dla wszystkich grup wiekowych. Sklep zootechniczny Rolnet zaprasza!