Masz pytania dzwoń 502 652 418

Szybko Tanio Wygodnie

Bezpieczne transakcje

Przez Przelewy24

Możliwość odbioru

W siedzibie w Jeżowie

Bezpieczne transakcje

Przez Przelewy24

Możliwość odbioru

W siedzibie w Jeżowie

  • Trawokulki, siano granulowane, pellet, 20 kg

Wysokowartościowy susz z siana w formie pelletu o średnicy 8 mm

Waga opakowania [kg] 20
29.00
szt.
Wysyłka w ciągu 48 godzin

Zamów telefonicznie! 690-387-365 lub...

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Trawokulki, siano suszone granulowane, 20 kg

Siano w formie pelletu (średnica 8 mm) dla koni dostarcza bardzo dużej ilości włókna w diecie. Rewolucyjne rozwiązanie dla osób, które chcą pogodzić porządek z jednoczesnym posiadaniem zadbanych królików, koni.

Siano w granulacie – odżywcze i łatwe w stosowaniu

Siano granulowane stanowi ważny element żywienia koni ze względu na swoje właściwości oraz wygodną formę. Jeśli chodzi o siano, granulat może być stosowany przez cały rok – w szczególności w okresie jesienno – zimowym oraz wczesną wiosną, gdy siano dla konia jest niezbędnym elementem diety tych zwierząt. 

Siano granulowane – wygoda i wysoka jakość

Siano granulowane dostępne w naszym sklepie pochodzi z ekologicznych rejonów, dzięki czemu wolne jest od zanieczyszczeń przemysłowych. Jeśli chcesz sięgać po wysokiej jakości siano, pellet wykonany z siana wysokiej jakości i suszonego w suszarni zachowuje większość cennych składników odżywczych. Dla uzupełnienia diety koni o wartości odżywcze, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie siano – granulat bogaty w witaminy i minerały to dodatek nie tylko wysokojakościowy, ale również wygodny w stosowaniu. O ile w procesie suszenia siana na łące traci się część składników odżywczych (kwestia fermentacji zachodzącej w początkowym okresie suszenia pokosów oraz ewentualnego zmoczenia deszczem  w sumie straty mogą sięgać nawet 50%), o tyle suszenie w suszarni sprawia, że ta strata jest niewielka.

Siano dla koni w granulkach: propozycja dla każdego

Ogromną zaletą wykorzystania siana w formie granulatu jest jego uniwersalność. W przeciwieństwie do tradycyjnego siana, pellet nie powoduje występowania zapylenia – dzięki temu nawet konie z chorobami układu oddechowego mogą spożywać ten rodzaj paszy. Siano dla koni dostępne w naszym asortymencie może być podawane na mokro jako pasza dla starszych koni z niepełnym uzębieniem. Forma pelletu umożliwia także wygodne przechowywanie, a proces peletyzacji pozwala na wyeliminowanie grzybów i bakterii. Granulowane siano może być również pokarmem wysokiej jakości dla królików; umożliwia zachowanie czystości w najbliższym otoczeniu klatki oraz pozwala na ścieranie ząbków.

Gwarantowany skład siana:

  • wilgotność  max. 14%,
  • białko surowe – min. 8%,
  • włókno surowe – min. 23%.

Zastosowanie

Jako dodatek do owsa czy innej paszy treściwej: 300-400 g (uzupełnienie włókna i urozmaicenie diety).

Każdy 1 kg trzeba namoczyć w 2-3 litrach ciepłej wody przez ok. 10-15 minut przed podaniem.

Mogą być substytutem siana lub paszą pełnoporcjową (jedyną). Koniom podaje się od 1,0 do 1,5 kg na każde 100 kg masy ciała dziennie:

  • przy stosowaniu zamiast siana, 0,5-1 kg na 100 kg masy ciała,
  • przy łączeniu granulek z sianem lub 1-2 kg dziennie w połączeniu z paszą treściwą.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie