• Dezynsekcja drobiu

image

  • Parametry

Utrzymanie czystości w fermie drobiu wymaga między innymi regularnej dezynfekcji urządzeń i powierzchni. To jednak nie wszystko – dezynsekcja kurnika to równie istotne zadanie, a odpowiednie przeprowadzenie tego procesu pozwala skutecznie zredukować rozprzestrzenianie się szkodliwych owadów. Preparat na insekty to ochrona przed wieloma chorobami i pasożytami przenoszonymi przez owady. W ofercie sklepu Rolnet znajdą Państwo różne preparaty owadobójcze dla drobiu oraz środki do odrobaczania drobiu, które zapewnią najlepsze efekty. Dezynsekcja drobiu to efektywny sposób na ochronę przed wieloma częstymi chorobami – warto zatem wyposażyć się w odpowiednie produkty.

Dezynsekcja kurników – korzyści

Podobnie jak w przypadku wielu innych gatunków zwierząt, wokół kur często gromadzą się owady, które mogą znacznie wpłynąć na zdrowie drobiu. Dezynsekcja kurnika to proces, którego celem jest wyeliminowanie potencjalnie szkodliwych insektów. Jest to dość złożone zadanie; aby zapewnić całkowitą ochronę, należy usunąć zarówno dorosłe osobniki, jak i larwy, a w pewnych przypadkach nawet gniazda owadów. Działania tego rodzaju można przeprowadzić w pomieszczeniach lub na otwartej przestrzeni, wykorzystując do tego celu specjalistyczne preparaty na insekty.

Odpowiednio wykonana dezynsekcja kurnika pozwoli uwolnić pomieszczenie, w którym znajdują się kury, od owadów, które mogą przenosić liczne choroby. W trakcie tego procesu warto również przeprowadzić odrobaczanie drobiu, ponieważ istnieje duże ryzyko, że pasza po kontakcie z insektami zostanie zainfekowana larwami pasożytów. Dezynsekcja drobiu to sprawdzona i skuteczna metoda, by zapobiec zakażeniom, które mogą znacząco wpłynąć na produkcję jaj, jak również jakość pozyskiwanego mięsa.

Odrobaczanie drobiu wykonuje się z użyciem specjalistycznych środków doustnych. Tego typu preparaty dla drobiu są wykonane z ziół lub substancji syntetycznych, które są w pełni bezpieczne dla zdrowia zwierząt.

Przed jakimi chorobami chroni dezynsekcja kurników?

Dezynsekcja ferm drobiu pozwala chronić zwierzęta przed licznymi schorzeniami przenoszonymi przez owady. Przykładów zagrożeń jest wiele – kleszcze mogą wywołać anemię, a świerzbowiec nóg powoduje zapalenie i świąd. Z pasożytami oraz innymi insektami można poradzić sobie na wiele sposobów, lecz jednym z najskuteczniejszych jest właśnie dezynsekcja fermy drobiu. W trakcie jej przeprowadzania wykorzystuje się środki do odrobaczania drobiu oraz preparaty owadobójcze dla drobiu.

Dezynsekcja ferm drobiu jest niezwykle istotna ze względu na zdrowie zwierząt, jak również na ekonomię. Kury w nieodpowiedniej kondycji będą przynosić straty wskutek obniżonej produkcji jaj i pogorszenia stanu mięsa. Dezynsekcja drobiu pozwala uwolnić zwierzęta od uporczywych pasożytów i owadów – co więcej, dostępne w sklepie Rolnet preparaty dla drobiu na robaki są dokładnie sprawdzone i całkowicie nieszkodliwe dla kur.

Preparaty dezynfekujące dla drobiu – sklep Rolnet

Dezynfekcja i dezynsekcja fermy drobiu to ważne zadanie dla wszystkich hodowców. W ofercie sklepu Rolnet znajdą Państwo bezpieczne preparaty, które pomogą pozbyć się insektów, jak również pozwolą dokładnie zdezynfekować urządzenia i powierzchnie, z którymi kury mają styczność na co dzień. Każdy preparat dla drobiu w naszym asortymencie przechodzi przez dokładne testy i badania, które potwierdzają jego bezpieczeństwo. Dezynsekcja dla kur jest prostsza niż kiedykolwiek – wystarczy wybrać odpowiednie produkty. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą najlepsze preparaty owadobójcze dla drobiu.