• Czochradła dla koni

  • Parametry

Pielęgnacja skóry i włosów koni ma duże znaczenie dla ogólnej kondycji fizycznej i psychicznej zwierząt. Właśnie dlatego czochradła dla koni używane są coraz częściej przez hodowców. Czochradło umożliwia zwierzęciu samodzielne uśmierzanie swędzenia skóry, co ma bezpośredni wpływ na jego samopoczucie. Czochradła dla konia sprawiają, że zwierzę nie czuje potrzeby ocierania się o wystające elementy wyposażenia boksu, w związku z czym nie ryzykuje uszkodzeniem skóry. Jeśli interesują Państwa czochradła dla koni, sklep Rolnet to najlepsze miejsce do skompletowania akcesoriów dla zwierząt.

Jak skonstruowane są czochradła dla koni?

Czochradła dla konia występują w dwóch odmianach. Jedną z nich są czochradła elektryczne, wyposażone w silnik elektryczny oraz zamontowany czujnik ruchu. Tego typu czochradło dla koni automatycznie szczotkuje zwierzę. Bardziej klasycznym rodzajem są czochradła szczotkowe, które nie mają napędu. Nieruchome szczotki czochradeł szczotkowych połączone są ze sobą bardzo wytrzymałą sprężyną. O takie czochradło dla koni zwierzę ociera się samodzielnie, kontrolując intensywność oraz częstotliwość drapania. W naszej szerokiej ofercie artykułów do pielęgnacji sierści koni znajdą Państwo liczne modele czochradeł elektrycznych oraz klasycznych w różnych konfiguracjach.

Oferowane czochradła charakteryzują się wysokim stopniem elastyczności, dzięki czemu są w stanie bez problemu wytrzymać spore obciążenia, np. naskakującego zwierzęcia. Solidna konstrukcja jest gwarancją komfortowego użytkowania przez zwierzęta. Wytrzymałość i trwałość przekładają się również na niższą awaryjność sprzętów. W razie konieczności wymiany komponentów, w naszej ofercie dostępne są również części zamienne do czochradeł.

Czemu służą czochradła dla koni?

Czochradło dla konia ma umożliwić zwierzęciu zaspokojenie potrzeby ocierania się. Skóra konia powinna być regularnie sprawdzana i oczyszczana. Dbanie o zewnętrzny stan zwierzęcia może mieć równie wielkie znaczenie, jak odpiaszczenie konia – dla jego układu pokarmowego. Tak samo, jak odpiaszczenie konia jest coraz częściej podejmowanym tematem, coraz więcej słyszy się również o czochradłach. Nie tylko pomagają utrzymać higienę, ale też zdrowie i higienę psychiczną konia na wysokim poziomie.

Dzięki czochradłom konie mogą drapać swędzące miejsca na skórze, przykładowo po ugryzieniach owadów. Czochradło dla konia jest także znakomitym rozwiązaniem, jeśli chodzi o samodzielne oczyszczanie ogonów przez zwierzęta. Oferowane czochradła wyposażone są w szczotki, które nie uszkadzają struktury włosia.