• VIRKON S BAYER 200 g ASF

Symbol: 6653685288

Uniwersalny preparat dezynfekcyjny. Działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo

Producent BAYER
Waga opakowania [kg] 0,2
28.85
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny

Zamów telefonicznie! 690-387-365

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

VIRKON S BAYER, 200 g

VIRKON S – najlepszy środek do dezynfekcji

Dezynfekcja to podstawowe działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się chorób zwierzęcych, a także wirusów, bakterii i grzybów. By dezynfekcja przynosiła oczekiwane efekty, niezbędna jest regularność oraz korzystanie ze środków dezynfekcyjnych wysokiej jakości.

Dezynfekcja chlewni – skuteczny preparat do dezynfekcji

W obliczu ryzyka rozprzestrzeniania się ASF, dezynfekcja chlewni ma kluczowe znaczenie. VIRKON S to uniwersalny środek do dezynfekcji, który może być stosowany podczas dezynfekcji chlewni, obory, kurników oraz innych pomieszczeń inwentarskich oraz gospodarczych. Preparat do dezynfekcji VIRKON S polecany jest również jako środek do dezynfekcji używany przy występowaniu ognisk chorób zwierzęcych, takich jak pryszczyca, ptasia grypa czy ASF.

Skuteczna i dokładna dezynfekcja

Szeroki zakres działania oraz wygoda użytkowania sprawia, że VIRKON S to preparat do dezynfekcji polecany zarówno rolnikom, jak i pracownikom zajmującym się dezynfekcją placówek służby zdrowia oraz w firmach farmaceutycznych. Poprzez dobór stężenia możesz za jego pomocą przeprowadzić dezynfekcję profilaktyczną oraz mającą na celu usunięcie ognisk choroby, a także wykorzystać preparat do nasączenia mat dezynfekcyjnych. VIRKON S w odpowiednim stężeniu może być stosowany jako środek do dezynfekcji wody przeznaczonej do picia dla drobiu. W zależności od potrzeb dezynfekcja z jego użyciem może odbywać się poprzez mycie, wycieranie lub oprysk. Do łatwego rozprowadzania VIRKON polecamy spryskiwacz 0,5 L lub opryskiwacz 5 L, którymi łatwo dozować odpowiednią dawkę preparatu. 

Sposób użycia

Preparat należy stosować na powierzchnie wstępnie oczyszczone i umyte, zarówno do przeprowadzenia dezynfekcji profilaktycznej, jak i w warunkach zagrożenia epizootycznego. Preparat może być nanoszony na odkażane powierzchnie poprzez mycie, wycieranie, oprysk lub drobnokroplisty oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Dezynfekcja profilaktyczna: stosować roztwór 0,5-1% (0,5-1 kg preparatu rozpuścić w 100 L letniej wody, 5-10 g w 1 L letniej wody). Czas działania 30-60 min.

Dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych: stosować roztwór 2%, 300 ml/m² (2,0 kg na 100 litrów letniej wody lub 20,0 g na 1 L). Czas działania 60 min.

W zwalczaniu wirusa pryszczycy: preparat jest skuteczny już w rozcieńczeniu 1:1300, zalecane stężenie – 0,5-1%, czas działania 30-60 min.

W zwalczaniu wirusa H5N1 ptasiej grypy: preparat jest skuteczny w rozcieńczeniu 1:1000, zalecane stężenie 1%, czas działania 60 minut.

Baseny i maty dezynfekcyjne: 0,5-2,0% roztwór, wymieniać co dwa dni lub w miarę zanieczyszczenia.

Zastosowanie

VIRKON jest stosowany wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność profilaktyki lub opanowania szerzenia się zatruć bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych.

VIRKON posiada właściwości myjąco-dezynfekcyjne. Zalecany jest do dezynfekcji powierzchni, sprzętów, maszyn i urządzeń wykonanych z metali, szkła, tworzyw sztucznych i gumy.

Preparat przeznaczony także do dezynfekcji pomieszczeń dla zwierząt, sprzętu i środków transportu. Do łatwego rozprowadzania Virkonu polecamy spryskiwacz o pojemności 0,5 l, którym łatwo dozować odpowiednią dawkę preparatu.

VIRKON może być stosowany w ogniskach chorób zakaźnych w tym w zwalczaniu pryszczycy, ptasiej grypy.


Sposób użycia

Preparat należy stosować na powierzchnie wstępnie oczyszczone i umyte, zarówno do przeprowadzenia dezynfekcji profilaktycznej jak i w warunkach zagrożenia epizootycznego. Preparat może być nanoszony na odkażane powierzchnie poprzez mycie, wycieranie, oprysk lub drobnokroplisty oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Dezynfekcja profilaktyczna

Należy stosować roztwór 0,5-1,0% (0,5-1 kg preparatu rozpuścić w 100 l letniej wody, 5,0-10,0 g w 1 l letniej wody). Czas działania 30-60 minut.

Dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych

Należy stosować roztwór 2,0 %, 300 ml/m2, (2,0 kg na 100 l letniej wody lub 20,0 g na 1 l). Czas działania 60 minut.

W zwalczaniu wirusa pryszczycy

Preparat jest skuteczny już w rozcieńczeniu 1:300, zalecane stężenie 0,5-1%. Czas działania 30-60 minut.

W zwalczaniu wirusa H5N1 ptasiej grypy

Preparat jest skuteczny w rozcieńczeniu 1:1000, zalecane stężenie 1%. Czas działania 60 minut.

Baseny i maty dezynfekcyjne

0,5-2% roztwór, wymieniać co dwa dni lub w miarę zanieczyszczenia.

 • Dobry produkt, skuteczny.
  Mariusz (2018-12-02)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Opinie produktowe Zaufane.pl
 
Rolnet Michał Kowalczyk Reviews with ekomi-pl.com