• Virkon S Bayer 200 g ASF

Symbol: 6653685288

Uniwersalny preparat dezynfekcyjny. Działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo

Producent BAYER
Waga opakowania [kg] 0,2
25.89
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
PP odbiór w punkcie PRZELEW 11
PP odbiór w punkcie POBRANIE 13
Paczkomat InPost przelew 14.99
Pocztex Przelew 15.99
Paczkomat InPost Pobranie 18
Pocztex Pobranie 18.99
DPD przelew 22
DPD pobranie 25
Pocztex Pobranie XXL 30
Pocztex Przelew XXL 30
Dostępność Duża
EAN 5030157004762

Zamów telefonicznie! 690-387-365

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

VIRKON S BAYER, 200 g

VIRKON S – najlepszy środek do dezynfekcji

Dezynfekcja to podstawowe działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się chorób zwierzęcych, a także wirusów, bakterii i grzybów. By dezynfekcja przynosiła oczekiwane efekty, niezbędna jest regularność oraz korzystanie ze środków dezynfekcyjnych wysokiej jakości.

Dezynfekcja chlewni – skuteczny preparat do dezynfekcji

W obliczu ryzyka rozprzestrzeniania się ASF, dezynfekcja chlewni ma kluczowe znaczenie. VIRKON S to uniwersalny środek do dezynfekcji, który może być stosowany podczas dezynfekcji chlewni, obory, kurników oraz innych pomieszczeń inwentarskich oraz gospodarczych. Preparat do dezynfekcji VIRKON S polecany jest również jako środek do dezynfekcji używany przy występowaniu ognisk chorób zwierzęcych, takich jak pryszczyca, ptasia grypa czy ASF.

Skuteczna i dokładna dezynfekcja

Szeroki zakres działania oraz wygoda użytkowania sprawia, że VIRKON S to preparat do dezynfekcji polecany zarówno rolnikom, jak i pracownikom zajmującym się dezynfekcją placówek służby zdrowia oraz w firmach farmaceutycznych. Poprzez dobór stężenia możesz za jego pomocą przeprowadzić dezynfekcję profilaktyczną oraz mającą na celu usunięcie ognisk choroby, a także wykorzystać preparat do nasączenia mat dezynfekcyjnych. VIRKON S w odpowiednim stężeniu może być stosowany jako środek do dezynfekcji wody przeznaczonej do picia dla drobiu. W zależności od potrzeb dezynfekcja z jego użyciem może odbywać się poprzez mycie, wycieranie lub oprysk. Do łatwego rozprowadzania VIRKON polecamy spryskiwacz 0,5 L lub opryskiwacz 5 L, którymi łatwo dozować odpowiednią dawkę preparatu. 

Sposób użycia

Preparat należy stosować na powierzchnie wstępnie oczyszczone i umyte, zarówno do przeprowadzenia dezynfekcji profilaktycznej, jak i w warunkach zagrożenia epizootycznego. Preparat może być nanoszony na odkażane powierzchnie poprzez mycie, wycieranie, oprysk lub drobnokroplisty oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Dezynfekcja profilaktyczna: stosować roztwór 0,5-1% (0,5-1 kg preparatu rozpuścić w 100 L letniej wody, 5-10 g w 1 L letniej wody). Czas działania 30-60 min.

Dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych: stosować roztwór 2%, 300 ml/m² (2,0 kg na 100 litrów letniej wody lub 20,0 g na 1 L). Czas działania 60 min.

W zwalczaniu wirusa pryszczycy: preparat jest skuteczny już w rozcieńczeniu 1:1300, zalecane stężenie – 0,5-1%, czas działania 30-60 min.

W zwalczaniu wirusa H5N1 ptasiej grypy: preparat jest skuteczny w rozcieńczeniu 1:1000, zalecane stężenie 1%, czas działania 60 minut.

Baseny i maty dezynfekcyjne: 0,5-2,0% roztwór, wymieniać co dwa dni lub w miarę zanieczyszczenia.

Zastosowanie

VIRKON jest stosowany wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność profilaktyki lub opanowania szerzenia się zatruć bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych.

VIRKON posiada właściwości myjąco-dezynfekcyjne. Zalecany jest do dezynfekcji powierzchni, sprzętów, maszyn i urządzeń wykonanych z metali, szkła, tworzyw sztucznych i gumy.

Preparat przeznaczony także do dezynfekcji pomieszczeń dla zwierząt, sprzętu i środków transportu. Do łatwego rozprowadzania Virkonu polecamy spryskiwacz o pojemności 0,5 l, którym łatwo dozować odpowiednią dawkę preparatu.

VIRKON może być stosowany w ogniskach chorób zakaźnych w tym w zwalczaniu pryszczycy, ptasiej grypy.

 

Sposób użycia

Preparat należy stosować na powierzchnie wstępnie oczyszczone i umyte, zarówno do przeprowadzenia dezynfekcji profilaktycznej jak i w warunkach zagrożenia epizootycznego. Preparat może być nanoszony na odkażane powierzchnie poprzez mycie, wycieranie, oprysk lub drobnokroplisty oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Dezynfekcja profilaktyczna

Należy stosować roztwór 0,5-1,0% (0,5-1 kg preparatu rozpuścić w 100 l letniej wody, 5,0-10,0 g w 1 l letniej wody). Czas działania 30-60 minut.

Dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych

Należy stosować roztwór 2,0 %, 300 ml/m2, (2,0 kg na 100 l letniej wody lub 20,0 g na 1 l). Czas działania 60 minut.

W zwalczaniu wirusa pryszczycy

Preparat jest skuteczny już w rozcieńczeniu 1:300, zalecane stężenie 0,5-1%. Czas działania 30-60 minut.

W zwalczaniu wirusa H5N1 ptasiej grypy

Preparat jest skuteczny w rozcieńczeniu 1:1000, zalecane stężenie 1%. Czas działania 60 minut.

Baseny i maty dezynfekcyjne

0,5-2% roztwór, wymieniać co dwa dni lub w miarę zanieczyszczenia.

 • Dobry produkt, skuteczny.
  Mariusz (2018-12-02)
  Jakość
  Funkcjonalność
  Cena
 • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
 • Opinie produktowe Zaufane.pl
 
Rolnet Michał Kowalczyk Reviews with ekomi-pl.com