• Szczotki i Zgrzebła dla bydła

image

  • Parametry

Sklep internetowy ROLNET oferuje profesjonalne rozwiązania do hodowli bydła. Posiadamy wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia ułatwiające codzienną pracę w gospodarstwie z żywym inwentarzem. Wszystkim naszym klientom, którym zależy na zdrowiu i nienagannym wyglądzie swoich zwierząt gospodarskich polecamy artykuły do pielęgnacji sierści, w tym solidne i niezawodne szczotki dla bydła i zgrzebła do czesania krów. Tego typu sprzęt umożliwia sprawne usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni włosów oraz zapewnia relaksujący masaż poprawiający ukrwienie skóry, która w przypadku bydła pełni szereg bardzo ważnych funkcji. Sierść i skóra zwierząt gospodarskich pełni funkcję termoregulacyjną, wydalniczą oraz oddechową. Ponadto skóra i sierść stanowią naturalną barierę chroniącą organizm krowy przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Nieodpowiednia pielęgnacja okrywy włosowej sprawia, że staje się siedliskiem zanieczyszczeń, w których rozwijają się bakterie, wirusy i grzyby oraz pasożyty. W tej kategorii znajdą Państwo produkty pomocne w codziennej pielęgnacji i higienie zwierząt.

Szczotki do czesania bydła

Brak odpowiedniej pielęgnacji skóry i sierści zwierząt gospodarskich znacznie pogarsza wygląd i samopoczucie żywego inwentarza oraz przyczynia się do wystąpienia wielu schorzeń skóry, takich jak: wszawica, gzawica, wszołowica, grzybica, liszaj strzygący, świerzb. Pod wpływem pyłu, kurzu, zaschniętych odchodów oraz wielu innych zanieczyszczeń sierść staje się matowa i osłabiona, a skóra traci swoje właściwości ochronne. Dla utrzymania skóry i okrywy włosowej bydła w dobrym stanie polecamy szczotki do pielęgnacji sierści krów wyróżniające się solidną konstrukcją i wysoką jakością zastosowanych materiałów. Oferowane szczotki dla bydła posiadają trwałą, drewnianą podstawę oraz bardzo wygodny skórzany pasek na rękę. W naszej ofercie mamy szczotki do czesania krów z nylonowymi włóknami, które wykazują delikatność w kontakcie ze skórą i sierścią zwierzęcia, a jednocześnie doskonale usuwają martwe włosy i skutecznie pobudzają mikrokrążenie skóry.

Zgrzebła do pielęgnacji sierści bydła

Aby skóra i sierść mogły spełniać swoje najważniejsze funkcje, muszą być odpowiednio pielęgnowane i czyszczone. Brudna i zaniedbana skóra tworzy idealne środowisko dla rozwoju groźnych dla zdrowia zwierząt drobnoustrojów. Zaschnięte odchody na sierści bydła przyciągają także bardzo uciążliwe owady, których larwy bytują pod skórą zwierzęcia, wywołując nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego tak ważne jest regularne oczyszczanie i czesanie sierści za pomocą szczotki do pielęgnacji sierści bydła. Oferowane szczotki dla krów pomogą odpowiednio wcześnie wykryć obecność pasożytów oraz objawów chorobowych na powierzchni skóry. Sklep ROLNET oferuje także zgrzebła do czesania bydła – niezastąpione w czyszczeniu mocno zabrudzonej i sklejonej sierści. W naszym asortymencie mamy zgrzebła dla bydła 7 i 8-rzędowe, wykonane z odpornego na uszkodzenia metalu. Mamy także zgrzebła z grzebieniem oraz zgrzebło igiełkowe, które można stosować także w hodowli koni.

Sklep ROLNET – akcesoria do hodowli bydła i nie tylko

Szczotki dla krów oraz zgrzebła do pielęgnacji sierści bydła to najlepsza metoda na zachowanie idealnego wyglądu zwierząt gospodarskich. Regularna higiena i pielęgnacja za pomocą tego typu narzędzi znacznie zmniejszy ryzyko wystąpienia groźnych schorzeń skóry, a tym samym uchronią zwierzęta przed stresującymi kontaktami z weterynarzem. Systematyczne używanie szczotki do czesania bydła oraz zgrzebła dla krów zapewni lepsze ukrwienie i dotlenienie komórek skóry, poprawi wygląd i kondycję okrywy włosowej, a także wpłynie na poprawę ogólnego stanu zdrowia zwierzęcia oraz zwiększy wydajność mleczną. Oprócz dbania o czystość zwierząt gospodarskich za pomocą szczotki do pielęgnacji sierści bydła czy zgrzebła dla krów polecamy również dodatki paszowe i preparaty do profilaktyki zdrowia oraz czochradła, które idealnie sprawdzą się w hodowli wewnątrz budynków inwentarskich.