• Ściółka dla trzody chlewnej

image

  • Parametry

Ściółka dla trzody chlewnej jest niezbędna w hodowli, jeśli stosowany jest ściółkowy system podłogowy. W tym systemie odchody uzyskuje się w postaci obornika, a najczęściej wykorzystywanym materiałem jest słoma. Niektórzy hodowcy decydują się na torf, trociny lub korę drzewną. W naszym sklepie internetowym Rolnet, wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych klientów, przygotowaliśmy najwyższej jakości ściółkę dla macior, prosiąt i tuczników. Dzięki temu będą mogli Państwo dobrać produkt idealny do swojego gospodarstwa. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.

Systemy wykorzystujące ściółki hodowlane

System ściółkowy można podzielić na trzy rodzaje. Rozróżniamy ściółkę płytką, głęboką oraz posadzki samoczyszczące się. Największe nakłady pracy oraz największe koszty wiążą się z technologią ściółki płytkiej. System polega na codziennym dostarczaniu ściółki oraz usuwaniu obornika. Nieco mniej pracochłonna i kosztowna jest ściółka głęboka. Jest to rozwiązanie najczęściej stosowane w przypadku grupowego utrzymania zwierząt np. warchlaków. Ściółka dla świń o głębokości do 1 m znajduje się w części ściółkowej komory. Pozostałe części to strefa wypoczynkowa (legowiskowa), stół paszowy oraz miejsce oddawania kału. Ostatni system to posadzki samoczyszczące się, w których odchody zmieszane ze słomą usuwane są na zasadzie samospływu poprzez spadek podłogi i przydeptywanie przez zwierzęta. W tym systemie stosowane są kosze, z których wyciągana jest ściółka dla tuczników przez same zwierzęta.

Ściółka dla prosiąt - jaka najlepsza?

Ściółka ze słomianego pelletu rzepakowego to bardzo popularne rozwiązanie, na jakie decydują się hodowcy wykorzystujący ściółkowe systemy podłogowe. To zdecydowanie najbardziej nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które jest odpowiednie nie tylko dla trzody chlewnej, ale również dla koni, drobiu, indyków, alpak, krów, byków, cieląt i niosek. Kruszony granulat ze słomy to przede wszystkim czysta, miękka i bardzo chłonna ściółka. Jej powierzchnia absorpcyjna jest większa do 50 razy w stosunku do zwykłego pelletu ze słomy. Z uwagi na to, że słoma jest pozbawiona pyłu, to wymaga mniej dosypywania.

Ściółka dla tuczników i świń od Rolnet - zalety

Pellet, jaki znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym, to produkt najwyższej klasy. Występuje w trzech frakcjach tj. 0-2 mm, 2-4 mm i 4-8 mm. Jest to uniwersalny, gotowy do użycia produkt ściółkowy, idealny dla wszystkich rodzajów zwierząt. Jest zatem idealny do dużych gospodarstw, w których ściółka jest potrzebna w stajni, kurniku, gołębniku, czy chlewie. Ogromną zaletą jest to, że hodowlana ściółka jest ekologiczna, a co za tym idzie, bezpieczna dla zwierząt. Jest to wydajna ściółka do chlewni, co rzecz jasna ma duże przełożenie na kwestie ekonomiczne związane z hodowlą. Ściółka dla trzody to nie jedyny produkt, jaki przygotowaliśmy w ramach hodowli trzody chlewnej. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi naszymi produktami, w tym z produktami przeznaczonymi do znakowania i identyfikacji, pielęgnacji trzody oraz pojenia trzody chlewnej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.