• Poidła dla owiec

image

  • Parametry

Karmienie i pojenie owiec jest kluczowe w kontekście zapewnienia zwierzętom dobrostanu, dbania o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Jest także istotne w kontekście dochodowości gospodarstwa niezależnie od tego, czy owce są hodowane, aby pozyskać wysokiej jakości wełnę, czy mleko. W ofercie naszego sklepu Rolnet znajdą Państwo urozmaicony asortyment najwyższej jakości poideł dla owiec, dzięki którym dostarczona zostanie niezbędna, dobowa ilość wody, a w przypadku jagniąt także mleka. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem przeznaczonym do hodowli owiec.

Pojenie dorosłych owiec – jak często?

Pierwsze pytanie, jakie się pojawia, to jak często należy poić owce? Specjaliści zalecają pojenie owiec dwa razy dziennie. Najlepsze pory to przed odpasem rannym i po odpasie wieczornym. Szacuje się, że zapotrzebowanie dorosłego osobnika na wodę to około dwóch litrów na dzień. W okresie upałów ta ilość musi być zwiększona nawet do pięciu litrów. Warto rozważyć zakup dużych, automatycznych poideł, dzięki którym zwierzęta będą miały stały, swobodny dostęp do czystej wody. Nowoczesne poidła dla owiec dostępne są w naszym asortymencie. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi produktami.

Pojenie małych owiec – pierwsze tygodnie życia jagnięcia

Przez pierwsze tygodnie jagnięta żywią się mlekiem matki. Niestety nie zawsze okazuje się to sposób wystarczający. W takie sytuacji konieczne jest dokarmianie preparatami mlekozastępczymi. Jeśli w Państwa gospodarstwie pojawiła się konieczność dokarmienia, zapraszamy do zapoznania się z ofertą butelek do pojenia owiec. Oferujemy butelki w kilku pojemnościach od 300 ml do 1000 ml. Są to produkty najwyższej jakości, które służyć będą zwierzętom przez długi czas. Butelki mają smoczek z zaworem, dzięki któremu ilość powietrza dostarczana podczas picia jest stała, niezależnie od jego szybkości.

Pojenie i żywienie owiec w rentownym gospodarstwie

Poidła dla owiec oferowane przez nasz sklep pozwolą zadbać o odpowiednią podaż wody oraz dokarmianie jagniąt. Warto jednak przyjrzeć się także żywieniu owiec. Uwzględnić należy zarówno żywienie owiec dorosłych, jak i karmienie owiec po wykocie. Dobór pasz po porodzie dla macior karmiących powinien być starannie przemyślany. Dzięki temu wesprzeć można wysoką wydajność mleka w czasie laktacji, a co za tym idzie, dokarmianie małych owiec nie będzie konieczne. Na co zwrócić uwagę? Warto wybrać wysokiej jakości siano, kiszonki z kukurydzy oraz sianokiszonki. Polecamy także wprowadzenie produktów witaminowych.

Poidła dla owiec – sklep Rolnet

W sklepie internetowym Rolnet oferujemy wysokiej jakości produkty niezbędne podczas prowadzenia hodowli owiec. Poidła dla owiec to tylko część asortymentu, jaki przygotowaliśmy. Do Państwa dyspozycji pozostawiamy także produkty do pielęgnacji owiec, w tym bandaże elastyczne kohezyjne oraz akcesoria do strzyżenia owiec, produkty wspierające zdrowie owiec, w tym pozwalające poradzić sobie z chorobą racic, a także akcesoria do znakowania i identyfikacji owiec. Na szczególną uwagę zasługują także profesjonalne dojarki dla owiec oraz obroże i kantary.

Jeśli poszukują Państwo poidła dla owiec i nie wiedzą, na który produkt z naszego sklepu warto się zdecydować, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach pracy biura. Mogą Państwo skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Zachęcamy także do zapisania się do naszego newslettera. Będą Państwo na bieżąco z naszą ofertą. Subskrybenci otrzymują jako pierwsi informację o nowościach i wyprzedażach.