• Poidła dla koni

image

  • Parametry

Zapewnienie zwierzętom stałego i nieograniczonego dostępu do czystej i świeżej wody to podstawowy obowiązek każdego hodowcy koni. Dlatego jednym z najważniejszych elementów wyposażenia, jakie muszą znaleźć się w każdym boksie, jest odpowiednie poidło. W ofercie sklepu internetowego Rolnet znajdą Państwo różnego rodzaju poidła dla koni wykonane z bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi produktami.

Poidło dla konia – niezbędny element każdego boksu

Dostarczanie koniom dostatecznej ilości wody jest podstawowym warunkiem utrzymania optymalnego poziomu nawodnienia, co przekłada się na zachowanie dobrego samopoczucia i zdrowia zwierząt. Poidła dla koni powinny być wygodne i łatwe w użyciu, a także bezproblemowe w czyszczeniu. W ten sposób można zapobiec gromadzeniu się bakterii i pleśni na ściankach zbiornika. Należy pamiętać o regularnej wymianie zawartości poidła. Koń musi mieć nieograniczony dostęp do czystej i świeżej wody pitnej.

Poidła dla koni – sklep Rolnet

Poidła dla koni to kluczowe elementy wyposażenia w każdej hodowli. W sprzedaży dostępne są różnorodne modele poideł, dlatego wybór odpowiedniego egzemplarza może być trudny. Warto szukać poidła, które zagwarantuje zwierzętom wygodne i łatwe picie, a hodowcy – bezproblemowe czyszczenie i napełnianie. Należy również stawiać na jak najwyższą jakość wykonania. W sklepie Rolnet posiadamy wyłącznie wysokiej klasy produkty wykonane z solidnych materiałów, takich jak tworzywo sztuczne oraz metal.

Poidła pływakowe

Tego typu poidła dla koni wyposażone są w specjalny zawór pływakowy, do którego zwierzę nie ma dostępu. Zadaniem pływaka jest napełnianie miski wodą i utrzymywanie jej lustra na stałym poziomie. Jest to bardzo praktyczny rodzaj poidła przeznaczony nie tylko do hodowli koni. Równie dobrze sprawdzi się w hodowli bydła, trzody chlewnej czy owiec. Dedykowane są zwierzętom, które mają skłonność do przelewania wody w poidłach z językiem.

Poidła pastwiskowe

Zaopatrzenie zwierzęcia w wodę jest ważne w stajni, jak i poza nią. Konie muszą mieć dostęp do czystej i świeżej wody także na pastwisku. W Rolnet posiadamy pojemne poidła pastwiskowe, wyposażone w zawór pływakowy i przyłącze do wody. Mamy także poidła niezamarzające z podwójnymi ścianami wypełnionymi pianką termoizolacyjną.

Poidła wannowe

W naszej ofercie mamy także poidła wannowe przeznaczone do pojenia koni, bydła, cieląt, kóz i owiec. Wykonane są z materiałów odpornych na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Idealnie sprawdzą się na pastwiskach. Wyróżnia je mobilność i duża pojemność.

Poidła podgrzewane

Kolejną propozycją naszego sklepupoidła dla konia podgrzewane przeznaczone do użytku w miesiącach zimowych. Element grzewczy utrzymuje wodę w stanie ciekłym nawet przy bardzo niskich temperaturach. Umieszczony jest pod miską, dzięki czemu zwierzęta nie mają do niego dostępu.

Poidła oraz inne elementy wyposażenia stajni

Poidła to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia stajni. Umożliwiają one zwierzętom dostęp do czystej wody pitnej, która jest niezbędna do zapewnienia odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu. Kolejnymi przedmiotami, jakie muszą znaleźć się w boksach, są karmidła dla koni oraz siatki na siano. Niezbędne będzie także czochradło, które pomoże zwierzęciu samodzielnie uporać się z dokuczliwym swędzeniem skóry w bezpieczny sposób. Przestrzeń życiowa konia musi być wyścielona miękką i chłonną ściółką. Przydatne będą także różnorodne zabawki i akcesoria pobudzające konia do aktywności. Interesują Cię artykuły do hodowli koni, w tym poidła dla koni? Sklep Rolnet ma wszystko, co potrzebne do utrzymania koni w dobrej kondycji.