• Pielęgnacja i higiena wymion i strzyków

image

  • Parametry

Na jakość oraz ilość produkowanego przez krowę mleka wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim niezmiernie ważny jest ogólny stan zdrowia zwierzęcia, a także warunki bytowe. Kolejną istotną kwestią jest stan wymion oraz strzyków, które są jedną z najbardziej narażonych na uszkodzenia części ciała krowy. Stanowią one również idealną drogę do wnikania chorobotwórczych mikroorganizmów do organizmu zwierzęcia. Sklep internetowy ROLNET oferuje wszystkim hodowcom bydła skuteczne i sprawdzone preparaty do mycia wymion krów oraz produkty do pielęgnacji strzyków bydła.

Pielęgnacja wymion krów i higiena strzyków bydła. Na co wpływa?

Na zdrowie i kondycję wymion oraz strzyków ogromny wpływ ma sposób przygotowania ich do doju, warunki, w jakich przebywają krowy, a w szczególności rodzaj i wilgotność podłoża, oraz metody postępowania po zakończeniu dojenia, mające na celu zabezpieczenie kanału strzykowego przed bakteriami, wirusami i grzybami. Warto zwrócić uwagę, że wymiona i strzyki nie są pokryte warstwą okrywy włosowej, która stanowi naturalną barierę chroniącą przed uszkodzeniami i zranieniami. Narząd produkujący mleko jest zatem nieustannie narażony na niebezpieczeństwa i różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Brak odpowiedniej higieny i pielęgnacji, zmienne warunki atmosferyczne, a także zła jakość ściółki w największym stopniu wpływają na pogorszenie kondycji wymion i strzyków, co automatycznie przełoży się negatywnie na jakość oraz ilość produkowanego mleka. Właściwa ochrona i pielęgnacja wymion bydła ma ogromne znaczenie szczególnie w okresie zimowym, kiedy niska temperatura negatywnie wpływa na ich stan zdrowia. W tym celu najlepiej sprawdzą się produkty do pielęgnacji wymion krów, dostępne w ofercie ROLNET.

Preparaty do mycia wymion bydła. Skuteczna profilaktyka

Staranna pielęgnacja i higiena wymion bydła to najlepsza metoda profilaktyki chroniącej przed schorzeniami wywoływanymi przez drobnoustroje. Dlatego warto regularnie stosować produkty do pielęgnacji strzyków bydła oraz wymion, które skutecznie zabezpieczą i ochronią te części ciała zwierzęcia przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Sklep ROLNET oferuje całkowicie bezpieczne i skuteczne preparaty zawierające składniki pochodzenia naturalnego o właściwościach natłuszczających i łagodzących. Oferujemy kremy Hama Melkwett wzbogacone dobroczynne wyciągi z roślin. Posiadamy kremy z aloesem, olejkiem jojoba oraz ekstraktem z nagietka. Wyróżniają się wysokimi właściwościami pielęgnacyjnymi, wzmacniającymi i ochronnymi. Wspaniale pielęgnują wymiona, a jednocześnie poprawiają ilość i jakość produkowanego mleka. Eimü-Hygiena Melksalbe to skuteczny krem na bazie wazeliny, która uelastycznia skórę, chroniąc ją przed uszkodzeniami w trakcie dojenia. Posiadamy także preparaty do mycia wymion bydła, takie jak ręczniki papierowe Farma nasączone roztworem myjąco-dezyfekcyjnym, przeznaczone do mycia i dezynfekcji wymion przed udojem.

Produkty do pielęgnacji strzyków krów przed i po udoju

Kolejną bardzo ważną kwestią jest pielęgnacja strzyków bydła przed udojem. Nasz sklep oferuje preparaty do mycia strzyków krów, środki pielęgnujące i chroniące delikatną skórę zwierząt oraz produkty przeznaczone do poudojowego zasklepiania kanału strzykowego. Przykładem takiego preparatu jest Dipal zawierający jod przeznaczony do dippingu strzyków za pomocą specjalnych kubków, które także dostępne są w naszym asortymencie. Wykazuje bardzo dużą skuteczność w zapobieganiu stanom zapalnym wymion, ma silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, a dzięki składnikom pielęgnującym doskonale wpływa na kondycję skóry. Polecamy także Eimü-Doppeldip Film – preparat do mycia strzyków krów po dojeniu zapobiegający chorobom bydła w okresie laktacji, a także gotowy roztwór do poudojowej kąpieli strzyków z dodatkiem nagietka, gliceryny i kwasu mlekowego. Doskonałą propozycją jest także ENSBONA BLAU – delikatny balsam o działaniu dezynfekująco-pielęgnacyjny, który skutecznie poprawia zdrowotność strzyków i wymion oraz łagodzi podrażnienia i eliminuje obrzęki przy stanach zapalnych.

Sklep ROLNET – wszystko dla hodowli bydła i nie tylko

Sklep ROLNET ma w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, dzięki którym pielęgnacja i higiena wymion krów nie będzie stanowić żadnego problemu. Posiadamy także preparaty do mycia i pielęgnacji strzyków bydła, zapobiegające przedostawaniu się bakterii do kanału strzykowego po udoju. U nas znajdą Państwo również produkty do pielęgnacji sierści bydła, prozdrowotne dodatki paszowe, narzędzia i preparaty do pielęgnacji i korekcji racic oraz wiele innych akcesoriów, które muszą znaleźć się w każdym gospodarstwie hodowlanym.