• Oleje dla kotów

  • Parametry

Koty to zwierzęta, które nie tylko są towarzyszami ludzi, lecz także pełnią ważną funkcję w gospodarstwie. Dzięki kotom populacja myszy w obejściu jest znacznie mniejsza. Nie trzeba również stosować tylu sztucznych preparatów na szkodniki, kiedy mają Państwo naturalną broń – kota. Warto więc zadbać o zdrowie tych zwierząt, podając im oleje dla kotów. Suplementy diety, takie jak olej z łososia dla kotów, umożliwiają zadbanie o ich wygląd i zdrowie.

Dlaczego oleje dla kotów stanowią wartościową część diety?

Oleje dla kotów, takie jak olej łososiowy dla kota, zawierają kwasy omega-3 i omega-6. Są to składniki, których organizm kota nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Dlatego też to właśnie opiekun powinien dostarczać zwierzęciu te kwasy wraz z pożywieniem.

Bogaty w cenne związki olej łososiowy dla kota pomoże wzmocnić odporność organizmu, a także złagodzić symptomy przeziębienia, jeśli takie już wystąpiły. Olej z łososia dla kotów jest też świetnym produktem, który poprawia wygląd skóry i sierści pupila.

Warto pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji kwasów omega-3 i omega-6. Okazuje się, że dieta zwierząt obfituje zwykle w kwasy omega-6, natomiast często brakuje w niej kwasów omega-3. Olej łososiowy dla kota to niezwykle cenne źródło tego związku, warto więc zadbać o to, aby był obecny w diecie pupila.

W jakich okresach szczególnie warto stosować olej dla kota?

Olej dla kota może okazać się niezbędnym składnikiem diety w czasie, gdy zwierzę ma zwiększone zapotrzebowanie na kwas omega-3. Potrzebują go przede wszystkim kocięta, kotki w ciąży, koty, które cierpią na przewlekłe choroby, a także koty poddawane leczeniu. To właśnie w tych okresach bardzo często widoczne są objawy niedoboru, do których należy wypadanie sierści kota czy łamanie się pazurów. Warto pamiętać zatem o stosowaniu produktu takiego, jak olej z łososia dla kotów.

Jeśli chcą Państwo odpowiednio zadbać o zdrowie zwierząt, należy sięgnąć po oleje dla kota.Sklep Rolnet proponuje suplementy diety najwyższej klasy. Przykładowo olej z łososia norweskiego zawiera nie tylko kwasy omega-3 i omega-6, lecz także DHA i EPA. W naszym asortymencie znajdą Państwo produkty naturalne bez konserwantów, które będą doskonałym dodatkiem do diety pupili.