• Oleje dla koni

image

  • Parametry

Tłuszcze są ważnym elementem końskiej diety. W związku z tym wielu hodowców decyduje się na stosowanie specyfików, jakimi są oleje dla koni. Są one bardzo dobrym źródłem łatwo przyswajalnej energii dla zwierzęcia, a ich spożywanie ma także dobroczynny wpływ na zdrowie. Olej dla konia cechuje się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-3. Dlatego też naturalny olej lniany dla koni jest bardzo dobrym dodatkiem do diety. Jeśli interesują Państwa oleje dla koni, sklep Rolnet dysponuje wieloma ciekawymi propozycjami w tej kategorii.

Dlaczego warto stosować oleje dla koni?

Olej dla koni warto stosować regularnie. Stanowi on łatwo dostępne źródło tłuszczu i energii dla zwierzęcia. Ponadto, wspomaga równomierny przyrost masy – również masy mięśniowej konia. Olej dla koni przynosi zarówno krótkoterminowe korzyści, takie jak zanik alergii skórnych, czy po prostu poprawę stanu skóry i sierści. Olej dla konia przy długotrwałym stosowaniu może wpływać nawet na poprawę zdrowia stawów zwierzęcia, polepszenie wyglądu kopyt, czy zwiększenie gęstości kości. Są to zatem specyfiki, których włączenie do diety konia wiąże się z wieloma zaletami.

Jaki olej dla konia wybrać?

Osoby zajmujące się hodowlą koni często zastanawiają się nad tym, jaki olej dla konia będzie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo częstym wyborem w tej kwestii jest olej lniany. Dla koni bardzo istotne jest przyswajanie kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 w odpowiednich proporcjach, natomiast olej lniany to jedyny olej roślinny, w którym zawartość kwasu tłuszczowego Omega-3 jest przeważająca. Olej lniany dla koni to zatem bardzo dobra opcja. Coraz częściej słyszy się również o stosowaniu w końskiej diecie oleju rybnego. Z kolei kwas linolowy, który jest obecny również w oleju sojowym, to substancja o działaniu antynowotworowym, przeciwzapalnym, i przeciwalergicznym. W związku z tym olej sojowy, jak i olej lniany, które dostępne są w naszym sklepie, stanowią świetną propozycję.

Olej lniany dla koni – dawkowanie

Wiemy już, jakie dobroczynne właściwości dla zdrowia ma olej lniany dla koni. Dawkowanie tego dodatku żywieniowego to bardzo ważna kwestia, którą należy dobrze przemyśleć. Zawartość oleju w diecie konia należy zwiększać stopniowo, aby umożliwić układowi pokarmowemu jego odpowiednie przyswajanie. Podawanie oleju można rozpocząć od 15 ml dziennie, a z każdym dniem zwiększać dawkę przykładowo o 5 ml. Warto pamiętać o tym, że olej nie ma stanowić głównego źródła energii zwierzęcia, ani większej części diety konia niż jej 15%. Ostateczną, stałą dawkę powinno się dopasować bezpośrednio do konkretnego zwierzęcia.