• Olej lniany Impregnat do drewna 100% naturalny 10l

100% naturalny impregnat do drewna

148.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
PP odbiór w punkcie PRZELEW 11
PP odbiór w punkcie POBRANIE 13
Paczkomat InPost przelew 14.99
Pocztex Przelew 15.99
Paczkomat InPost Pobranie 18
Pocztex Pobranie 18.99
Pocztex Pobranie XXL 30
Pocztex Przelew XXL 30
Dostępność 789 szt.

Zamów telefonicznie! 690-387-365

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Olej lniany Impregnat do drewna 10l

Olej lniany to jeden z klasycznych impregnatów do drewna. Od zawsze stanowił on skuteczny środek tworzący powłokę ochronną drewnianych powierzchni. Współcześnie produkowane preparaty na bazie pokostu lnianego gwarantują pełne zabezpieczenia drewna. Olej lniany do malowania drewna może być środkiem podkładowym o właściwościach impregnujących, który nanosi się na powierzchnię przed pomalowaniem jej farbami olejnymi lub ftalowymi. Oferujemy naturalny olej do drewna bez dodatku konserwantów.

Olej lniany do impregnacji drewna – zalety

Jedynym olejem do konserwacji drewna, który spełnia swoje zadanie w stu procentach, jest olej lniany. Ten naturalny impregnat do drewna zapewnia prawidłową impregnację.

Konserwacja drewna olejem lnianym sprawia, że zabezpieczone elementy drewniane nie wymagają corocznej impregnacji. Olej lniany biodegraduje się poprzez utlenianie. Proces ten zachodzi dość wolno, więc naturalny olej chroni drewno skutecznie i na długo. Z czasem, kiedy zewnętrzne warstwy oleju zaczynają się utleniać, daje to dostęp do głębszych warstw oleju w drewnie, co powoduje ich mocniejszą polimeryzację. Takie procesy zachodzą nawet przez dziesiątki lat. Zaimpregnowane w ten sposób elementy drewniane w warstwie wierzchniej ulegają starzeniu, głębiej są całkowicie chronione.

Dobry olej do drewna – zastosowanie oleju lnianego

Olej lniany 10 l jest naturalny i ekologiczny. Jego użycie nie degraduje organizmów żywych oraz nie powoduje skażenia gleby i wody. Jest w pełni biodegradowalny i może być stosowany w każdym miejscu. Można nim zabezpieczyć nawet domowe deski do krojenia, bez jakiegokolwiek ryzyka zatrucia.

Olej lniany do impregnacji drewna jest pozyskiwany poprzez tłoczenie na zimno nasion lnu i od wieków znajduje zastosowanie do olejowania drewna. Pozwala uzyskać bardzo naturalny wygląd. Dobrze wnika w strukturę, zabezpieczając ją przed działaniem wilgoci, promieniowania UV lub szkodników mogących niszczyć drewno. Po olejowaniu drewno zyskuje szlachetne matowe wykończenie z widocznymi słojami. Cechy te powodują, że zastosowanie oleju lnianego do impregnacji drewna jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jedyną wadą oleju lnianego używanego do konserwacji drewna jest jego zapach. Może się on utrzymywać przez kilka dni po aplikacji. Jednak nie każdemu on przeszkadza – przypomina prażone orzechy.

Jak wygląda konserwacja drewna olejem lnianym?

Sam proces olejowania jest bardzo prosty i można go przeprowadzić samodzielnie. Konieczne jest odpowiednie przygotowanie drewna, na które potem nanosi się pędzlem, wałkiem lub czystą ściereczką olej, wzdłuż słojów. Standardowo nakłada się od dwóch do trzech warstw oleju – nową warstwę należy nałożyć, aż poprzednia dobrze wyschnie. Elementy znajdujące się na zewnątrz można pokryć większą liczbą warstw, co jeszcze bardziej zabezpieczy powierzchnie drewniane przed ich starzeniem.

Przeznaczenie:

  • Odpowiedni do konserwacji drewna zarówno na zewnątrz i wewnątrz.
  • Odpowiedni również do olejowania drewna impregnowanego ciśnieniowo, teaku, mahoniu, cedru, modrzewiu i innych twardych gatunków drewna, na zewnątrz.
  • Gruntowanie i ochrona zewnętrznych powierzchni tarcicy, tarcicy struganej, kłód drewnianych oraz drewna zaimpregnowanego przed ostateczną obróbką.
  • Na powierzchnię zagruntowaną natychmiast kłaść warstwę nawierzchniową, ponieważ bezbarwny grunt nie chroni przed działaniem promieniowania UV.

Pojemność 2 x 5l

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Opinie produktowe Zaufane.pl
 
Rolnet Michał Kowalczyk Reviews with ekomi-pl.com