• Narzędzia do korekcji racic bydła

image

  • Parametry

W tej kategorii znajdą Państwo solidne i niezawodne produkty dla gospodarstw hodowlanych, w tym narzędzia do korekcji racic bydła. Oferujemy również niezbędne akcesoria i preparaty służące do skutecznej profilaktyki zdrowia zwierząt gospodarskich i zapobiegania groźnym schorzeniom racic, które stanowią jedną z najczęstszych przyczyn brakowania stada. Nieodpowiednia pielęgnacja i korekta racic krów w znacznym stopniu wpływa także na samopoczucie, kondycję fizyczną i ogólny stan zdrowia zwierząt, co jednocześnie negatywnie przekłada się na ich wydajność i jakość produkowanego mleka. Dlatego polecamy Państwu nasze akcesoria i narzędzia do korekcji racic krów.

Korekcja racic bydła – dlaczego jest tak ważna?

Oferowane akcesoria do korekcji racic bydła znacznie ułatwiają odpowiednią pielęgnację i zachowanie zwierząt gospodarskich w jak najlepszej kondycji. Zdrowa krowa żyje znacznie dłużej i ma lepszy apetyt, co zdecydowanie przekłada się na jej wartość i produktywność. Korekta racic bydła ma szczególnie duże znaczenie w przypadku zwierząt, które większość czasu spędzają w oborze. Wilgotna ściółka sprzyja zmiękczaniu rogu racic, co znacznie ułatwia przenikanie chorobotwórczych bakterii, wirusów i grzybów do organizmu zwierzęcia. W efekcie może dojść do wystąpienia groźnych chorób racic, takich jak zanokcica, choroba Mortellaro, choroba białej linii czy wrzód podeszwy.

Narzędzia i akcesoria do korekcji racic bydła

Sklep ROLNET to miejsce, w którym bez wychodzenia z domu kupią Państwo wysokiej jakości narzędzia do korekcji racic krów. Oferujemy solidny i wytrzymały sprzęt dla każdej hodowli bydła, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających hodowców. Podstawowymi narzędziami pielęgnacyjnymi w naszym sklepie są noże do korekcji racic, wyróżniające się doskonałym wykonaniem i solidnymi materiałami. Dzięki naszym nożom korekcja racic bydła przebiegnie szybko i sprawnie. Ergonomiczny kształt rączki zapewnia maksymalną wygodę i precyzję podczas wykonywania pracy. Ostrze wykonano ze starannie wyselekcjonowanej stali, która zapewnia wieloletnie użytkowanie noży i bardzo łatwe ostrzenie. Sklep ROLNET oferuje także solidne kleszcze czołowe do korekcji kopyt i racic z podwójnym przełożeniem, śrubą regulacyjną i możliwością wymiany ostrzy, a także tarniki do kopyt i tasak do obcinania rogu kopytowego. Oferujemy również profesjonalne tarcze do szlifierek gwarantujące najwyższy poziom wygody i ergonomii podczas korekcji racic.

Jakie są inne sposoby pielęgnacji racic krów?

Akcesoria do korekcji racic krów to podstawowe elementy wyposażenia, jakie muszą znaleźć się w każdym gospodarstwie hodowlanym. Systematyczna korekcja racic bydła to najlepszy sposób zapobiegania groźnym chorobom. Polecamy również zakup skutecznych środków do pielęgnacji i dezynfekcji racic oraz różnego rodzaju akcesoriów dodatkowych. Przeznaczone do kąpieli leczniczych środki zawierają specjalne składniki, które neutralizują i usuwają chorobotwórcze bakterie, wirusy i grzyby oraz zapobiegają ponownym zakażeniom. Posiadamy preparaty, które doskonale wpływają na kondycję racic i zwiększają odporność na uszkodzenia. Proponujemy także specjalne kohezyjne bandaże elastyczne, które doskonale utrzymują się na skórze, chroniąc objęte leczeniem racice. Sklep ROLNET oferuje również bardzo solidne poskromy, bez których skuteczna i udana korekcja racic krów nie jest możliwa. Zapewniamy wysoką jakość produktów, która spełni wymagania każdego hodowcy. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i szybką dostawę towaru.