• Kukurydza pelet z całej kolby kukurydzy

Mais Pelet pelet z całej kolby kukurydzy Agrobs Maiscobs pellet z całej kukurydzy

Waga opakowania [kg] 20
Brak towaru
68.99
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Szczególnym wyzwaniem w żywieniu koni jest żywienie koni sportowych, ciężko pracujących oraz koni karmionych słabą paszą. Przy ograniczonym spożyciu paszy trudno jest zapewnić odpowiednią podaż energii z dostatecznie dużą ilością surowego włókna. W związku z tym stosowanie pasz o dużej zawartości energetycznej jest niezbędnym warunkiem zdrowego żywienia. 

Do produkcji MAIS PELET wykorzystuje się całą roślinę kukurydzy, tj. łodygę, liście oraz kolby kukurydzy. Dzięki temu koń oprócz energii otrzymuje wystarczającą ilość surowego błonnika, a metabolizm nie jest zbyt obciążony. Rośliny są zbierane w optymalnym czasie gdy ziarno nie jest w pełni dojrzałe (około 80%), siekane i natychmiast suszone w nowoczesnym systemie suszenia ciepłym powietrzem.

Dzięki tej delikatnej konserwacji nie dochodzi do fermentacji pochłaniającej składniki odżywcze i powstaje produkt o wysokiej zawartości energii w masie.  Po przeliczeniu na suchą masę lepiej jest użyć MAIS PELLET zamiast kiszonki z kukurydzy - kiszonka ma około 65% wilgoci, a MAIS PELLET około 10-12%. więc nie trzeba płacić za transport i przechowywanie wody. Kolejna bardzo ważna rzecz - jest to bardzo bezpieczny produkt, ponieważ jest wolny od grzybów, bakterii i mykotoksyn, co zwykle powoduje, że pasze mogą być szkodliwe dla zwierząt.

Zaletą MAIS PELET jest wysoki udział surowego włókna w połączeniu z wysoką zawartością energii i niską zawartością białka surowego. Powoduje to powolne i równomierne uwalnianie energii w jelicie grubym. Jest to szczególnie ważne dla koni, które muszą zapewniać wydajność wytrzymałościową, np. biegi długodystansowe, WKKW i sportów powożących. Nawet konie nerwowe i temperamentne czerpią korzyści z dużej zawartości wolno przyswajalnych węglowodanów.

Energia z niego jest uwalniana powoli i nie zwiększa ryzyka pobudliwości u nerwowych koni.

niska zawartość białka

energetyczny

wolne od dodatków

pellet 9 mm

Obszar zastosowań:

jako pasza w okresie wysokiego zapotrzebowania

dla chudych i / lub starych koni do karmienia

na dietę niskobiałkową

dla koni wyczynowych w sportach wytrzymałościowych (np. konie dystansowe i WKKW)

Zalecenia żywieniowe:

w zależności od typu i osiągów konia : 100 do 300 g na 100 kg masy ciała/dziennie

Skład:

cała roślina kukurydzy ekologicznych terenów wolnych od zanieczyszczeń

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Opinie produktowe Zaufane.pl
 
Rolnet Michał Kowalczyk Reviews with ekomi-pl.com