• Parametry

Żywienie drobiu, w tymkur to podstawowy obowiązek każdego hodowcy. Zadanie to wymaga odpowiedniej uwagi oraz starannie dobranej paszy. Jest to niezbędne dla zapewnienia kurom odpowiednich warunków do rozwoju oraz wpływa na efektywność hodowli. Liczy się nie tylko rodzaj czy ilość pokarmu, ale także sposób jego podawania. Zwierzęta muszą mieć zapewniony łatwy dostęp do pokarmu. Dlatego każdy kurnik musi być wyposażony w odpowiednie karmidła w ilości dopasowanej do liczebności stada. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo różne rodzaje karmideł do żywienia kaczek, gęsi i indyków, a także karmniki dla kur. Dostępne produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania i odpornością na uszkodzenia. Ponadto są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Jakie karmidło będzie najlepsze do żywienia kur?

Karmniki dla drobiu muszą znaleźć się w każdej hodowli. Zapewniają one łatwe i bezproblemowe żywienie kur niosek, drobiu rzeźnego, kaczek czy brojlerów. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje karmideł. Wybór konkretnego produktu zależy przede wszystkim od wielkości i typu hodowli, systemu chowu, rodzaju paszy oraz gatunku drobiu. Na rynku występują bardzo zaawansowane technologicznie systemy do podawania pokarmu, jednak w przypadku niewielkiej hodowli przydomowej i ekologicznej najlepiej sprawdzają się proste karmidła – korytkowe lub zasypowe. Poniżej opisujemy ich największe zalety.

Korytkowe karmniki dla kur

Karmidła korytkowe dla drobiu doskonale sprawdzają się do podawania każdego rodzaju pokarmu. Ze względu na swoją budowę i niewielką wysokość nadają się do karmienia kur już we wczesnych fazach życia i rozwoju. Wybierając takie karmidło, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Korytko musi być odpowiednio wyprofilowane, aby zwierzęta miały zapewniony wygodny i łatwy dostęp do pożywienia. Oferowane w sklepie internetowym Rolnet modele wyróżnia stabilność, która uniemożliwia przypadkowe przewrócenie karmidła i wysypanie zawartości. To doskonały sposób na karmienie kur.

Zasypowe karmniki dla drobiu

Kolejną propozycją, która ułatwi karmienie kur, są karmidła zasypowe, które często wykorzystywane są w przydomowych hodowlach drobiu. Mogą również służyć do karmienia kaczek, gęsi i indyków. Wyróżniają się one charakterystyczną budową, na którą składa się pojemnik na paszę przymocowany do podstawy z przegrodami zapobiegającymi wysypywaniu się zawartości. Za pomocą pręta regulacyjnego można łatwo dostosować ilość podawanej karmy. Karmniki dla kur zasypowe przeznaczone są do podawania paszy suchej. Dzięki możliwości zawieszenia można płynnie regulować wysokość, na której znajduje się podstawa z pokarmem, aby dostosować ją do wzrostu zwierząt.

Karmniki dla drobiu z wysokiej jakości materiałów

W sklepie internetowym Rolnet przygotowaliśmy bogatą ofertę karmników dla drobiu. Oferujemy karmidła wolnostojące korytkowe wykonane z bardzo trwałej stali ocynkowanej oraz karmidła zasypowe z tworzywa. Dostępne modele znacznie ułatwiają żywienie kur i zapewniają zwierzętom łatwe pobieranie pokarmu. Posiadamy karmidła wyposażone w kratkę, która zapobiega wchodzeniu kur do wnętrza i zabrudzeniu paszy. Oferowane karmniki dla kur są łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu bez problemu można je utrzymać w idealnej czystości, zapewniając kurom higieniczne warunki do spożywania pokarmu.

Karmniki kaczek, gęsi, indyków i nie tylko – co jeszcze oferujemy w Rolnet?

W naszym sklepie internetowym mogą Państwo bez wychodzenia z domu zakupić sprzęt do gospodarstwa hodowlanego. Oprócz akcesoriów umożliwiających żywienie drobiu oferujemy profesjonalne inkubatory dla drobiu oraz promienniki podczerwieni do kurnika. Posiadamy szeroki asortyment produktów przeznaczonych do różnego rodzaju hodowli. W naszym sklepie zadbają Państwo o prawidłowe żywienie drobiu rzeźnego, kur niosek, indyków, gęsi, czy kaczek. Z naszymi produktami kompleksowo wyposażą swoje gospodarstwa hodowcy drobiu, bydła i trzody chlewnej. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu internetowego!