• Wyciskarka, prasa ramowa do owoców miękkich SPL 2,5 L

Symbol: 6234003718

Prasa ramowa do owoców, wyciskarka SPL 3,5 L

Pojemność [L]
Gwarancja 12 miesięcy
Producent Hortmasz
Brak towaru
250.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 10 dni
Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Prasa ramowa do owoców, wyciskarka do owoców miękkich SPL Hortmasz, 2,5 L

Wyciskarka ramowa przeznaczona jest do wyciskania soków z uprzednio przygotowanych owoców. To także urządzenie do tłoczenia soków z kapusty kiszonej lub innych warzyw. Można je też wykorzystać do produkcji serów.

Owoce umieszczane w prasce do wyciskania soku muszą być wcześniej obrobione. Mogą być poddane fermentacji w miazdze, obróbce preparatem pektolitycznym czy rozmiękczone. Do tłoczenia soku mogą też nadawać się owoce po merceryzacji z nalewki oraz rozdrobnione w rozdrabniaczu.

Prasa do wyciskania owoców umożliwia szybkie przygotowanie większej ilości soku. Owoce twarde powinny być najpierw rozdrobnione. W przeciwnym razie mogą uszkodzić wyciskarkę. Po wsypaniu do prasy owoców przetworzonych należy rozpocząć pierwsze skręcenie masy. Trzeba dokręcać do momentu, aż zacznie lecieć sok. Z chwilą, kiedy sok zacznie się sączyć, należy zaprzestać kręcenia i pozwolić mu spływać do naczynia. Gdy po pewnym czasie płyn przestanie ciec, konieczne jest ponowne dokręcenia masy. Czynność tę powtarza się do momentu wyciśnięcia całego soku z owoców.

W prasie nie da się wyciskać następujących owoców:

  • winogrona altanowe typu labrusca (z galaretką w środku),
  • śliwki,
  • agrest,
  • aronia,
  • niektóre odmiany porzeczek.

Funkcjonalna tłoczarka do owoców

Prasa ramowa do jabłek lub innych owoców będzie idealna do produkcji większej ilości soku, wina lub nalewek. Sprawdzi się w sytuacji, kiedy zależy nam na wyciśnięciu całości soku z owoców, z zachowaniem wysokiej wydajności sprzętu.

Mniejsze tłoczarki do soku nadają się do hobbistycznej produkcji wina, nalewek lub soków. Zbudowane są z metalowej ramy z podstawą, dwóch koszy oraz śruby z tłokiem. Podstawa takiej prasy do owoców jest emaliowana, a kosze i tłok wykonane są ze stali nierdzewnej. Taka solidna konstrukcja jest zaletą wyciskacza do owoców. Sprzęt dzięki swojej budowie wykazuje odporność na działanie kwasów owocowych. Pozwala to na zachowanie jej w odpowiednim stanie przez długi czas. To produkt do stosowania zarówno w domu, jak i gospodarstwach, lokalach gastronomicznych i wielu innych miejscach.

Jak dbać o prasę ramową?

Po zakończeniu wyciskania soku należy umyć prasę, zwracając szczególną uwagę na miejsce, w którym śruba naciska na tłok. Konieczne jest posmarowanie tej części olejem jadalnym, co znacznie wydłuży okres eksploatacji urządzenia. Do wyciskarki dołączono instrukcję, dzięki czemu użytkownik wie, jak poprawnie korzystać ze sprzętu i zachować go w odpowiednim stanie na kolejne lata. Na nasze wyciskarki oferujemy roczną gwarancję.

Gwarancja 12 miesięcy!

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Opinie produktowe Zaufane.pl
 
Rolnet Michał Kowalczyk Reviews with ekomi-pl.com