• Utylizacja martwych zwierząt

image

  • Parametry
Osłona padliny model 200
Produkt niedostępny

Osoby zajmujące się hodowlą zwierząt czy prowadzące własne gospodarstwo mają rozmaite obowiązki, które obejmują nie tylko dbanie o stan zdrowia podopiecznych, lecz także takie zajęcia, jak odpowiednia utylizacja zwierząt. Określona jest ona konkretnymi przepisami. Mówią one, że niezależnie od przyczyny śmierci utylizacja martwych zwierząt jest nieodzowna. Aby właściwie podejść do tego tematu, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia. Jeśli interesuje Państwa sprzęt do utylizacji zwierząt, sklep Rolnet oferuje najlepsze produkty.

Dlaczego utylizacja padłych zwierząt jest niezbędna?

Śmierć zwierząt, które hodowane są w gospodarstwach, może mieć wiele przyczyn. Nierzadko umierają one na skutek chorób, starości czy wad rozwojowych. Wśród mniej prawdopodobnych, lecz wciąż zdarzających się przypadków, wymienić można sytuacje, w których zwierzęta gospodarskie ubijane są z konieczności bądź rodzą się martwe. Utylizacja zwierząt gospodarskich jest obowiązkiem każdego właściciela gospodarstwa rolnego. Utylizacja zwierząt określona jest zasadami, które mają na celu uniknięcie lub zminimalizowanie ryzyka wiążącego się z rozprzestrzenianiem chorób różnego rodzaju.

Utylizacja padłych zwierząt ma tak wielkie znaczenie, ponieważ padlina może wywołać skażenie biologiczne substancjami, które powstają na skutek rozkładu tkanek. Ponadto niezadbanie o ten proces może sprawić, że truchła zostaną wykopane przez dzikie zwierzęta i zwiększą ryzyko skażenia. Utylizacja zwierząt hodowlanych ma także na celu zabezpieczenie padliny przed insektami i gryzoniami, które mogą przenosić groźne choroby.

Utylizacja zwierząt gospodarskich – jak się nią zająć?

Skoro utylizacja padłych zwierząt to obowiązek, który dotyczy każdego właściciela gospodarstwa, warto wiedzieć, jak się za nią zabrać. Utylizacja zwierząt gospodarskich nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jednak jej zaniedbanie grozi zdrowiu pozostałych zwierząt oraz ludzi, a także środowisku. Dlatego gdy utylizacja zwierząt jest niezbędna, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która dokładnie wie, jak powinna przebiegać utylizacja martwych zwierząt. Firmy tego rodzaju posiadają odpowiedni sprzęt do utylizacji zwierząt, dzięki któremu są w stanie zająć się tym zadaniem w sposób właściwy. Niezwykle znaczący jest fakt, że utylizacja zwierząt hodowlanych nie wiąże się z wielkimi kosztami, ponieważ państwo dopłaca gospodarzom do tego typu usług.

Zanim nastąpi specjalistyczna utylizacja martwych zwierząt, padlinę należy odpowiednio zakryć, aby inne zwierzęta nie miały do niej dostępu. Służyć temu może taki sprzęt do utylizacji zwierząt, jak osłona padliny, którą można znaleźć w sklepie Rolnet. Produkty tego rodzaju są odporne na promieniowanie UV i doskonale sprawdzają się do przykrywania m.in. prosiąt i świń.