• Parametry

Wygodne opryskiwacze: dla sadownika i hodowcy roślin

Wygodny w codziennej eksploatacji i jednocześnie niezawodny opryskiwacz jest niezbędny w każdym gospodarstwie. Wszędzie tam, gdzie potrzebujesz możliwości rozpylenia cieczy pod ciśnieniem, opryskiwacz to najwygodniejsze rozwiązanie – szczególnie w przypadku mniejszych powierzchni, w pielęgnacji których zależy Ci przede wszystkim na mobilności.

Opryskiwacze ręczne: idealne do sadu oraz szklarni

Opryskiwacze ręczne to najwygodniejszy sposób na dokonanie oprysku na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Opryskiwacze zawieszane w porównaniu z opryskiwaczami ręcznymi są większe oraz mniej poręczne; wybierając niewielki opryskiwacz masz możliwość przeprowadzenia oprysku również w trudniej dostępnych częściach szklarni. Dostępne w naszej ofercie opryskiwacze posiadają regulowane dysze z lancami teleskopowymi, dzięki czemu w wygodny sposób rozpylisz środek na mszyce, preparat grzybobójczy czy płynny nawóz.

Opryskiwacze plecakowe (GLORIAMAROLEX): postaw na wygodę

Opryskiwacze zawieszane stosowane są przede wszystkim jako rozwiązania stacjonarne; jeśli potrzebujesz możliwości swobodnego przemieszczania się po sadzie lub szklarni, wybierz opryskiwacz plecakowy. To lekki i jednocześnie wytrzymały opryskiwacz, z którym bez problemu przeprowadzisz oprysk w sadzie, szklarni lub na polach uprawnych. Dostępne w naszej ofercie opryskiwacze plecakowe są wygodne w eksploatacji; bez problemu możesz korzystać z nich na co dzień. Dzięki specjalnie zaprojektowanej długiej lancy oraz dyszy bez problemu dosięgniesz także do trudniej dostępnych części szklarni.

Opryskiwacze to jedne z najpopularniejszych urządzeń mechanicznych, których używa się w rolnictwie – zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko. Mogą służyć do zraszania roślin w celu chemicznej ochrony przed chwastami lub insektami, zaopatrywania ich w nawóz lub po prostu nawadniania. W obecnych czasach często wykorzystuje się opryskiwacze do dezynfekcji zwłaszcza w chlewniach, które są szczególnie narażone na rozwój patogenu ASF (wywołującego afrykański pomór świń). Co istotne, można stosować je nie tylko na zewnątrz, lecz także w budynkach.

Opryskiwacze – rodzaje i zastosowania

Dawniej na rynku dostępne były wyłącznie opryskiwacze proste pulsacyjne, do których użycia niezbędne było wykorzystanie odpowiednich pokładów siły. Dziś w aktualnej ofercie rynkowej są jeszcze wersje ciśnieniowe, elektryczne, spalinowe czy opryskiwacze plecakowe. Praca z takim sprzętem jest o wiele łatwiejsza właśnie dzięki zapomnieniu o konieczności stosowania siły. Co ciekawe, opryskiwacze można podzielić również ze względu na miejsce ich stosowania. Można więc wyróżnić opryskiwacze sadownicze (największe), które przydają się właśnie przy zraszaniu drzew czy krzewów. Opryskiwacze ogrodnicze to zdecydowanie mniejsza wersja tych urządzeń, których cechą charakterystyczną jest niewielki rozmiar i poręczna budowa. Najczęściej wybierają je osoby posiadające małe, przydomowe ogródki lub chcące móc samodzielnie zwalczać insekty.

Opryskiwacze ASF

Opryskiwacze do dezynfekcji, czyli te specjalistyczne, często wykorzystuje się w walce z wirusem wywołującym ASF, tj. afrykański pomór świń. Jako jedyne są przystosowane do magazynowania w sobie różnego rodzaju preparatów chemicznych, niezbędnych do odkażenia chlewni, czy innych pomieszczeń, w których na co dzień mieszkają zwierzęta. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie opryskiwacze. Sklep Rolnet posiada wysokiej jakości opryskiwacze,nowe w niesamowicie atrakcyjnych cenach.

Opryskiwacze – sklep

Sklep Rolnet proponuje niezwykle bogaty asortyment, który obfituje w różnego rodzaju opryskiwacze. Nowe zestawy do odkażania obuwia zawierają specjalistyczne kombinezony, maty dezynfekcyjne (ew. wanienki), rękawiczki jednorazowe oraz opryskiwacze ASF. Oprócz tego dostępne są również same środki do dezynfekcji. Do wyboru są także samodzielne opryskiwacze, w kilkunastu wersjach rozmiarowych i rodzajowych. Produkty proponowane przez Rolnet wykonane są z najlepszej jakości materiałów, a ich ceny są bardzo przystępne dla klientów.